Ürünlerin İade Şartları

Sitemiz üzerinden veya telefon siparişi ile satın aldığınız ürünleri, teslim aldığınız tarihten itibaren yedi 7 gün içinde iade hakkınız bulunmaktadır. İade (cayma) hakkınızı aşağıdaki yönlendirmeler ve "Mesafeli Satışlar Sözleşmesi" kapsamında kullanabilirsiniz.

1- Öncelikle, müşteri hizmetlerimize 0 216 390 45 90 numaralı telefondan ya da [email protected]  adresinden ulaşarak, iade talebinizi iletiniz. İade isteğiniz incelenecektir ve size verilen onayla birlikte, iade işlemleriniz başlayacaktır. Bilgilendirme yapmadan ve onay almadan ürünlerinizi göndermemeniz gerektiğini hatırlatırız.Teslim /Depo görevlisi bilgilendirilmesi yapılmayan göndericilerin kargolarını teslim almamaktadır.   

2- İadelerin orijinal kutularında ve ambalajlarında yapılması gerekmektedir. Orijinal kutuları, uyarı etiketleri, koruyucu ambalaj malzemeleri ve ambalajları zarar görmüş (açılmış, yırtılmış ve üstüne etiket ya da bant yapıştırılmış) ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Müşteri, ürünü kendisine teslim edildiği gibi geri iade etmekle yükümlüdür.

3- İade etmek istediğiniz ürünlerin tüm parçaları, kullanma kılavuzları, aksesuarları ve varsa ürünler ile gönderilen hediyeler eksiksiz olmalıdır. Ürünlerin siparişiyle kazanılan çek ve puanların aynı şekilde iptal tutarı oranında iptali gerçekleştirilir.

4- İade edilecek ürünlerin yanında ürünlere ait faturaların 2 nüshası ve fatura ile birlikte gelen iade formunun doldurularak gönderilmesi gerekmektedir.Faturanın 2 nüshasının tarafımıza ulaşmaması durumunda, yapılacak iadede KDV tutarı kadar kesinti yapılmaktadır. Önemli Not: İade etmediğiniz diğer ürünler için faturanın bir fotokopisini almayı unutmayınız.Faturanızın fotokopisi de ürünlerinize ait garanti belgesi olarak kullanılabilmektedir.

5- Kurumlara kesilen faturalı ürünlerin iadesinde ise iade edilecek ürünlerin kurumun düzenlemiş olduğu ''Ürün Birim Fiyatı +KDV'' şeklinde kesilmiş 'İade Faturası' ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

6- Ücretsiz İade Kargosundan Yararlanma Şartı: İadelerinizi sitemizde belirttiğimiz kargo firmaları ile resmi firma adımız olan "MEGA Balıkçılık ve Denizcilik Ticaret LTD ŞTİ" adına karşı ödemeli olarak ücretsiz bir şekilde gönderebilirsiniz. 

7- Arızalı ürünlere, arızalı ürünlere ait prosedür uygulanır. Arızalı ürünler ile ilgili taleplerinizi telefon veya E-Mail ile tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

8- Ücret İadesi: Şirketimize ulaşan ürünlerin incelenmesi bittikten ve iadeye uygun olduğu onaylandıktan sonra iadeniz 3 iş günü içinde yapılacaktır. Ücret iadeleriniz sizin ödeme yönteminizle aynı şekilde yapılacaktır.Kredi kartı ile yaptığınız ödemeler kredi kartınıza bankanız tarafından iade edilecektir. Havale/EFT ile yapılan ödemeler ise göndermiş olduğunuz banka hesap numarasına iade edilecektir.Pay-pal ve Payu gibi ödeme sistemleri ile yapılan alışverişlerinizde iadeler de yine aynı sistemler üzerinden iade edilecektir.

9- İadesi Yapılamayacak Ürünler: Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler ile kullanılmış olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 
 

*** İadeleriniz, Mesafeli Satışlar Sözleşmesi'nde belirtilen "Cayma Hakkı" ve "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. Mesafeli Satış Sözleşmesi)

Sipariş İptalleri Şartları;

Sitemiz üzerinden ya da telefon ile verdiğininiz siparişleri, kargoya verilmeden önce iptal etmek istemeniz durumunda telefonla 0 216 390 45 90'i arayarak müşteri hizmetlerimize bilgi vermeniz gerekmektedir.E-Mail ile yapılan bildirimler daha geç işleme alınabileceği için telefon ile bildirim yapmanızı önemle rica ediyoruz.

A- Siparişleriniz eğer kargoya verilmiş ise iade kapsamında değerlendirilecektir ve ilgili prosedür uygulanacaktır.

B- Sipariş iptalinizin ardından iadeniz 3 iş günü içinde yapılacaktır (Tatil günleri hariç).Ücret iadeleri sizin ödeme yönteminizle aynı şekilde yapılmaktadır.Kredi kartı ile yaptığınız ödemeler kredi kartınıza bankanız tarafından iade edilecektir. Havale/EFT ile yapılan ödemeler ise göndermiş olduğunuz banka hesap numarasına iade edilecektir.Pay-pal ve Payu gibi ödeme sistemleri ile yapılan alışverişlerinizde iadeler de yine aynı sistemler üzerinden iade edilecektir.